O Nas

BioMatGel Sp. z o.o.

Spółka BioMatGel powstała z chęci przeniesienia pomysłów rodzących się w głowach naukowców do świata rzeczywistych produktów i usług. Opracowane rozwiązania odpowiadają na potrzeby naszych klientów. Wiedza, współpraca i zaangażowanie zespołu specjalistów różnych dziedzin jest kluczem do wypracowania rozwiązań satysfakcjonujących naszych klientów.

Zakres działalności BioMatGel obejmuje projektowanie nowoczesnych wyrobów kosmetycznych, doradztwo w zakresie projektowania biomateriałów polimerowych, doradztwo w zakresie badań nad sterylizacją biomateriałów, oraz doradztwo w zakresie wykorzystania promieniowania jonizującego.

  • Eksperci BioMatGel posiadają doświadczenie w projektowaniu nowoczesnych wyrobów kosmetycznych służących przede wszystkim poprawie stanu skóry, w szczególności jej właściwemu nawilżeniu, zapobieganiu starzenia i regeneracji.
  • Eksperci BioMatGel posiadają doświadczenie w projektowaniu nowoczesnych produktów biomedycznych służących rozwiązywaniu problemów zdrowotnych pacjentów. Od bioaktywnych opatrunków hydrożelowych do suplementów diety.
  • Eksperci BioMatGel posiadają doświadczenie w modyfikacji biomateriałów polimerowych w celu nadania im pożądanych właściwości fizyko-chemicznych oraz zmiany właściwości powierzchni, w szczególności poprawy biokompatybilności.
  • Oferujemy doradztwo w zakresie doboru optymalnej metody sterylizacji dla nowych wyrobów medycznych i nowoczesnych biomateriałów, przede wszystkim polimerowych.
  • Pomagamy rozwiązywać problemy technologiczne z wykorzystaniem promieniowania jonizującego. Doradzamy naszym klientom w sprawach wpływu promieniowania jonizującego na polimery.